Svaki minut je važanCentar za ženske studije je, zajedno sa još 39 organizacija iz zemlje i regiona, učestvovao u akciji "Svaki minut je važan" čiji je cilj da pozovu institicije koje su odgovorne za sprečavanje i suzbijanje svih oblika nasilja prema ženama i devojčicama da od 2022. rade svoj posao odgovorno i savesno i da zaštite preživele, hitno postupaju i adekvatno kazne počinioce.

predavanje 19Studijsko istraživačka grupa za rodnu ravnopravnost i javne politike Instituta društvenih nauka organizuje predavanje „Teorijske interpretacije i moguće posledice klasifikacija feminističkih teorija“ u sredu 19. januara 2022. u 12 časova preko zoom-a. Predavanje će održati prof. dr Daša Duhaček, jedna od osnivačica Centra za ženske studije.

dfs fb cover eventDigitalna feministička škola otvoriće svoja virtuelna vrata u utorak, 21. decembra u 18 časova. Kroz druženje na Zoom aplikaciji posetiteljke i posetioci ovom prilikom moći će da saznaju nešto više o feminizmu, iskustvima regionalne saradnje i mogućnostima digitalnog okupljanja i građenja zajednice.

TakeBackTheTimeCentar za ženske studije Beograd i Udruženje za kulturu i umjetnost CRVENA organizovale su istraživanje sa ženama iz Srbije i Bosne i Hercegovine o neplaćenom kućnom radu u toku pandemije. Iskustva žena koje su učestvovale u fokus grupama pretočene su u strip.

digitalna bezbednostCentar za ženske studije organizuje radionice o digitalnoj bezbednosti već nekoliko godina unazad a sada sa vama delimo i praktične savete za praktikovanje digitalne bezbednosti. Polaznice druge Digitalne feminističke škole su nakon završenih radionica u proleće 2021. godine došle na ideju kreiranja ,,Radnih beleški o digitalnoj bezbednosti’’ koje vam predstavljamo.