femzinprvibrojPolaznice Digitalne feminističke škole su, zajedno sa urednicom Nađom Bobičić i kourednicom Larom Končar, vredno radile ovog leta kako bi pred vama bio prvi broj nove regionalne feminističke digitalne publikacije. Sa ponosom vam predstavljamo FEMzin!

PR konkurs CŽSCentar za ženske studije traži honorarnu saradnicu/saradnika koja/koji će preuzeti komunikaciju sa javnošću, odnosno PR. Kao dinamična feministička organizacija sa skoro 30 godina iskustva u obrazovanju i istraživanju, tražimo osobu koja će naš rad predstavljati zajednici i široj javnosti.

Screenshot 2021 09 07 at 17.45.51Zbog velikog interesovanja, prijave za učešće u fokus grupama u okviru istraživanja o neplaćenom kućnom radu, koje Centar za ženske studije sprovodi zajedno sa Udruženjem za kulturu i umjetnost CRVENA, su produžene do subote, 18. septembra.

BTD insta postPandemija COVID-19 je uticala na sve aspekte naših života, pa i na sferu neplaćenog kućnog rada, u kojoj su posebno ranjive (bile) žene. Centar za ženske studije i Udruženje za kulturu i umjetnost CRVENA će tokom septembra meseca realizovati istraživanje o opterećenosti žena kućnim radom u toku pandemije COVID-19. Pozivamo sve žene, starosti 19-34 godine, zaiteresovane za učešće u fokus grupama da nam se jave i kroz razgovor podele svoja iskustva.

v2 logo varijanta 1 03Prvi semestar Druge Digitalne feminističke škole se završio. Dok se polaznici i polaznice uživaju u letnjem raspustu, sa vama delimo delić atmosfere kako je iz njihove perspektive, sa druge strane uređaja, izgledao prvi semestar.