Program kursa „Feministička kritička analiza: Feminizam i levica – druge istorije, druge budućnosti“
19. maj 2021.Održan razgovor “Šta se desilo sa rodom?”
17. jun 2021.Danas je, uz pozdravne govore organizatorki, Daše Duhaček, Ethel Brooks i Nade Bruner Ljubišić, svečano otvoren postdiplomski kurs „Feministička kritička analiza: Feminizam i levica – druge istorije, druge budućnosti“ u organizaciji Centra za ženske studije, Beograd, Katedre ženskih, rodnih i studija seksualnosti na Ratgersu državnog univerziteta Nju Džersi i Fakulteta za medije i komunikaciju Univerziteta Singidunum, Beograd.
Danas je, uz pozdravne govore organizatorki, Daše Duhaček, Ethel Brooks i Nade Bruner Ljubišić, svečano otvoren postdiplomski kurs „Feministička kritička analiza: Feminizam i levica – druge istorije, druge budućnosti“ u organizaciji Centra za ženske studije, Beograd, Katedre ženskih, rodnih i studija seksualnosti na Ratgersu državnog univerziteta Nju Džersi i Fakulteta za medije i komunikaciju Univerziteta Singidunum, Beograd.
Prvom danu postdiplomskog godišnjeg kursa, koji se organizuje u Međuuniverzitetskom centru (IUC) u Dubrovniku, prisustvovalo je preko 50 učesnica i učesnika, koji su mogli/e da prate izlaganja Zillah Eisenstein, o radikalizaciji levice feminizmom u 2021. godini i Ane Vilenice i Nađe Bobičić, o feminističkom pokretu na globalnom Istoku za vreme pandemije.
Narednih dana kursa, koji će trajati do 28. maja, učesnice i učesnike čeka niz izlaganja o vrlo važnim i aktuelnim temama – o radnim pravima i kritici neoliberalizma, Jugoslaviji i socijalističkom nasleđu, queeru i levici, i ekofeminizmu i marksizmu. Izlaganja će držati Lara Končar, Chiara Bonfiglioli, Maria Todorova, Slavčo Dimitrov, Urška Lipovž, Jules Joanne Gleeson i Elle O’Rourke, Laura Roth i Sonja Dragović.
Kako je prvi dan kursa „Feministička kritička analiza: Feminizam i levica – druge istorije, druge budućnosti“ iz perspektive jedne od učesnica, koja je izlaganja pratila putem platforme Zoom, možete pogledati u nastavku teksta.
Rad Centra za ženske studije je institucionalno podržan od strane Vlade Švajcarske kroz projekat Zajedno za aktivno građansko društvo – ACT, koji sprovode Helvetas Swiss Intercooperation i Građanske inicijative.